top of page

Świętowanie Między Niewiastami

Zaktualizowano: 1 cze 2021Czy kobiece relacje wymagają jakiegoś szczególnego dnia do... świętowania? Myślę, że tak! A to przekonanie towarzyszące mi od lat sprawiło, że od 2017 roku - co roku - zachęcam, by 31.05 obchodzić Ten Specjalny Dzień. Albo nawet... taki specjalny Tydzień!


Nie tylko jeden dzień


Nie chcę sugerować, że tylko na przełomie maja i czerwca jest czas na dbanie o kobiece relacje. Wprost przeciwnie - pragnę, byśmy przypomniały sobie, że o ten czas między niewiastami warto walczyć w naszej zabieganej i pełnej pilnych spraw codzienności. Może wtedy, gdy uświadomimy sobie jak wielka jest wartość tych relacji (jaki też wspaniały w tym jest zamysł Pana!), łatwiej będzie nam znaleźć na nie i czas, i siły! I naprawdę o to zawalczyć!


Krótko o historii

Historia przedsięwzięcia sięga 2014 roku i początków inicjatywy grup kobiecych Między Niewiastami, które były wsparciem na drodze formacji serca i miejscem kobiecego wzrostu. W 2017 r. po raz pierwszy zorganizowałam Tydzień Między Niewiastami - zapraszając codziennie do rozważania jakiegoś aspektu tych relacji. W 2018 roku maj był czasem studiowania Księgi Rut (tej księgi, która mówi bardzo pięknie o tych relacjach!) i wtedy też odbyło się cudowne spotkanie w Niepokalanie właśnie o kobiecych relacjach! W 2019 roku - Tydzień Między Niewiastami - przebiegał pod hasłem Niewiasty listy piszą... W 2020 - cały maj był wypełniony śpiewem Magnificat ze względu na rozważany wtedy fragment o Nawiedzeniu św. Elżbiety przez Maryję (był to motyw przewodni miesiąca w Kalendarzu Kobiety 2020).


Na ten czas


W tym roku chcę odświeżyć ten temat, oczywiście! 31.05 o godz. 12.00 - live na Facebooku i Instagramie - zobacz NAGRANIE


Zapraszam do lektury treści...A także nowy materiał z naszego dzielenia (wkrótce:-)50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page