top of page

Czy uBOGAcONA to... wspólnota?

Zaktualizowano: 20 mar 2022


uBOGAcONA to projekt.

uBOGAcONA to także swego rodzaju tożsamość

- bo słowo to niesie w sobie coś więcej niż nazwę projektu.

Mówimy o sobie uBOGAcONE.
Projekt powstał po to, by pomagać w formacji kobiecego serca.

Twojego serca.

Konkretnego serca.

Chciałam tworzyć materiały dla kobiet, które inspirują do odkrywania siebie, odnajdywania dla siebie przestrzeni. Materiały, które prowadzą, podpowiadają, ułatwiają, a także umilają ten czas pracy nad swoim sercem. (Stąd gotowe programy formacyjne - konkretne ścieżki).


Materiały są przeznaczone do formacji własnej. Do indywidualnego spotkania ze Słowem, są towarzyszami naszej własnej drogi, ale... to nie wszystko. (Nie zgłębiając tematu zbytnio dodam tylko, że programy formacyjne w pierwszej kolejności powstawały... dla grup między niewiastami i tam były w pierwszej kolejności testowane!).


Dziś także uBOGAcONA to społeczność, a nawet w pewnym wymiarze - wspólnota. To przestrzeń, w której relacje między niewiastami mają swoje szczególne znaczenie.


uBOGAcONA uBOGAca


Hasło uBOGAcONA uBOGAca znają dobrze uczestniczki programów formacyjnych. Jest to bowiem stały element każdej ścieżki, każdego tygodnia. Zawsze pojawia się możliwość dzielenia się z innymi towarzyszkami tej drogi tym, co odkrywamy, przeżywamy i myślimy. Zostawienie komentarza nie jest obowiązkowe, nie jest warunkiem, by przejść dalej, ale... komentarze licznie się pojawiają. Wiemy, jak wielką mają wartość. I dla nas, dzielących się i dla czytających.


Uczestniczki dzielą się często tym, jak jest to dla nich ważna część, a nawet... że zdarza się im przepisywać zdania przeczytane tutaj. Dzięki temu, że komentarze nie są anonimowe, także pozwalają nam siebie lepiej poznać.Grupy uBOGAconych


Od wiosny 2020 działają grupy uBOGAconych. Spotkania odbywają się regularnie co 2 tygodnie w formie online. Dzięki temu uczestniczą w nich kobiety z różnych miejsc Polski, a także z zagranicy.


Od początku 2021 roku są one ściśle powiązane z rytmem Formatnika. Uczestniczki grup, korzystają z tego narzędzia i programu formacyjnego zawartego tam. Na spotkaniach dzielą się swoimi odkryciami, omawiają tematy, ale nie tylko... Na tych spotkaniach budują relacje, inspirują się, motywują, modlą.


To spotkania, które pozwalają doświadczyć siły kobiecości, jej bogactwa i różnorodności, a także tego, że kobiece relacje oparte na tych wierze, mogą pomagać nam w naszej codzienności. Mogą także leczyć nasze serca, często poranione w kobiecych relacjach...Co mówią uczestniczki grup?


„Jesteśmy bardzo nieperfekcyjne. Każda niesie jakieś zranienia, niespełnione pragnienia, życiowe i duchowe nieuporządkowania. Dzięki grupie widzimy, że nie jesteśmy jedyne z takimi trudnościami, i przestajemy wyolbrzymiać nasze niedoskonałości. Dopingujemy się do zmian i pracy nad sobą. Uczymy się łagodności wobec siebie samych i wobec innych".

- Ela


Możliwość uczestniczenia w grupie Ubogaconych w trakcie pracy z Formatnikiem stała się okazją do doskonalenia się w systematyczności. Cenię sobie bardzo to, że dzielenie odbywa się w absolutnej wolności serca, ale świadomość konkretnych terminów spotkań mobilizuje mnie, by nawet w natłoku zajęć czy w gorszej formie fizycznej czy psychicznej, nie odpuścić danego zagadnienia nad którym w danym czasie się pochylam. Czasem okazuje się że jakiś temat jest wydaje mi się przeze mnie nie wystarczająco przemyślany, a w trakcie spotkania z Ubogaconymi, wypowiedzi innych Uczestniczek naprowadzają mnie na nowe odkrycia czy inne spojrzenie na ten temat. Przede wszystkim jednak bycie w grupie Kobiet o tożsamych wartościach, jest dla mnie spotkaniem Boga we wspólnej modlitwie, rozważaniu Jego Słowa i w drugim człowieku. Jesteśmy różne, mamy inne temperamenty, doświadczenia i historie ale łączy nas miłość i chęć zanurzenia życia w Bogu i Wierze. Uczymy się być dla siebie wsparciem, otuchą, służymy sobie wzajemnie modlitwą i życzliwością. Tworzymy wspólnotę w której Duch Święty działa a Jego działanie obfituje w odkrywane przez nas konkretne owoce. A to wnosi do mojego życia wiele radości".

- Beata„Na początku wahałam się czy dołączyć do grupy dzielenia Między Niewiastami. Trudno było mi sobie wyobrazić, że o swojej relacji z Bogiem mogę szczerze i głęboko rozmawiać z obcymi osobami rozsianymi po całej Polsce. Stwierdziłam jednak, że spróbuje, bo bardzo brakowało mi wspólnoty i kontaktu z kobietami, które starają się żyć tymi samymi wartościami jak ja. Na pierwszym spotkaniu grupy przez kilka początkowych minut czułam się dość dziwnie, ale po chwili kiedy zaczęłyśmy wspólną modlitwę, a potem rozmowę lęk, obawa i skrępowanie mnie opuściły! Dziewczyny, które są w mojej grupce są niesamowite! Potrafimy razem rozmawiać, śmiać się, modlić i inspirować! Co też bardzo ważne - z uwagą słuchamy siebie nawzajem i każda z nas ma przestrzeń, żeby się wypowiedzieć, jeśli tylko chce".

- Natalia„Choć na początku czułam się trochę skrępowana swoją nieśmiałością i trudnością w swobodnym formułowaniu i dzieleniu się swoimi przemyśleniami z dopiero co poznanymi dziewczynami, to bardzo szybko polubiłam te spotkania i czekałam z niecierpliwością na kolejne. Szybko odkryłam, że pomimo różnych doświadczeń, wieku, sytuacji życiowej i etapu drogi, na którym jesteśmy (a może właśnie dzięki temu) jesteśmy sobie bardzo pomocne i potrzebne".

- Krysia


Więcej świadectw na temat uczestnictwa w grupach już wkrótce w osobnym poście (bo świadectw jest dużo!)Jak działa grupa?

Jak można dołączyć?

Grupa formuje się na kwartał i co kwartał (uczestniczki mają pierwszeństwo, by w grupie zostać). Grupy będą pracować z Formatnikiem.


Para Między Niewiastami

Nie każda użytkowniczka Formatnika może lub chce w danym momencie dołączać do grupy dzielenia. Nie są one jednak jedyną możliwością poznawania uBOGAconych. Na początku każdego kwartału jest możliwość włączyć się w akcję Para Między Niewiastami.


Zgłaszając swoją chęć uczestnictwa, otrzymujemy kontakt do innej uBOGAconej i przez kwartał możemy razem, według obranego planu, wymieniać się naszymi myślami. Nie ma tu jednej odgórnej zasady organizacyjnej.
Spotkania czwartkowe między niewiastami


Czwartkowy wieczór to szczególny moment związany z naszymi uBOGAconymi spotkaniami między niewiastami. Zawsze wtedy o godzinie 21.00 spotykamy się online, by się dzielić naszą codziennością i formacją oraz by się razem modlić za siebie. Spotkania trwają dokładnie godzinę, są prowadzone przez różne osoby (dzięki czemu podejmujemy różne tematy) i... nie są nagrywane. Nie są te werbinaria i live'y, do których można wrócić. Ich istotą jest bycie razem w tym samym czasie.


Jak dołączyć do spotkania czwartkowego?

Każda uczestniczka aktywnego programu może wziąć w nim udział. Wystarczy w czwartek ok. godz. 21.00 wejść w link podany na platformie w zakładce Live 2.

343 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page