top of page

Formacja serca ma sens! - wakacyjne inspiracje Kasi MarcinkowskiejPrzyszedł czas na podsumowanie pierwszej serii wakacyjnych inspiracji na Instagramie, którą mieliśmy okazję śledzić na profilu @ubogacona. To były tygodnie pełne duchowych skarbów, głównie dzięki mądrości i sercu Kasi.

Zacznijmy od wyzwania, z jakim często się mierzymy – systematycznością w formacji. Kasia podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami i sposobami na tworzenie stałych nawyków duchowych. Jej rady, jak skutecznie wkładać serce w codzienną formację, okazały się bezcenne ❤️ Obejrzyj wskazówkę.


W kolejnej wskazówce, Kasia podkreśliła, że formacja serca ma sens. Przypomniała nam, że Bóg działa w naszych sercach, modelując nas w duchowej przemianie. To ważna

myśl o tym, że formacja nie polega tylko na zdobywaniu wiedzy, ale przede wszystkim na kształtowaniu serca. Po więcej zerknijcie tutaj.


Nie zapomnieliśmy również o praktycznych aspektach formacji. Kasia podzieliła się konkretną wskazówką przy okazji czytania Pisma Świętego. Co trzeba zrobić, by móc naprawdę zrozumieć i przeżywać Słowo Boże? Zerknij tutaj 🙂


Dzięki tej rolce mogłyśmy zrozumieć, jakie znaczenie ma nasze otoczenie w kontekście formacji duchowej. To, co nas otacza, może również wpływać na naszą modlitwę, dlatego warto o to zadbać. PS W tym temacie pojawi się kolejna część. Nie przegapcie jej 🙂 A tymczasem obejrzyjcie część pierwszą.


Kasia podzieliła się również narzędziami formacyjnymi, które okazały się prawdziwym skarbem. Ten pomysł był dla nas niezwykle inspirujące. Zresztą, zobaczcie same 🙂Wpisy Kasi przypomniały nam o wartości dobrego planu pod kątem czytania Pisma Świętego. To właśnie plan pomaga nam konsekwentnie dążyć do osiągnięcia wyznaczonych postanowień. Ale to nie wszystko. Po więcej zerknijcie tutaj.
W formacji serca potrzebujemy kształtować swoje spojrzenie, oczyszczamy soczewki i szukamy Światła. Tylko dlaczego? Po odpowiedź zajrzyjcie tutaj.


W ramach formacyjnych wskazówek, Kasia podzieliła się z nami czego uczy i o czym przypomina jej św. Klara - jedna z jej ulubionych świętych 😇 Zainspirujcie się.


Na koniec, Kasia zwróciła uwagę na to jakie Słowo Boże nie jest. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo piękna i skłaniająca do refleksji. Zobaczcie.
Te wakacje były dla nas okresem uBOGAcającym duchowo, pełnym refleksji i wzrastania. Dziękujemy Kasi za głębokie przemyślenia i inspirujące rady, które pomogły nam zbliżyć się do Boga i rozwijać naszą relację z Nim 🙂❤️


Czekajcie na więcej inspiracji, które wzmocnią nas w naszej uBOGAconej wędrówce.


uBOGAcONE

 

Ta edycja Formatnik szczególnie zaprasza do zatrzymania się nad Słowem Bożym. Planer wypełniony jest cytatami zachęcającymi do czytania Biblii oraz grafikami i zdjęciami w tematyce w tej tematyce, ale to nie wszystko. Wraz z planerem otrzymujesz kod dostępu do materiałów formacyjnych. To 7-częściowy program z materiałami video i pdf, które pomogą Ci zrozumieć znaczenie Pisma Świętego oraz znaleźć i utrwalić swoją drogę ze Słowem. Idealne wsparcie na start lub umocnienie tej drogi.


77 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page