top of page
 • Ola

Jak zacząć pracę z programem formacyjnym?

Kupiłaś program formacyjny i nie wiesz, od czego zacząć? A może wciąż zastanawiasz się, czy to coś dla Ciebie, jednak powstrzymuje Cię brak planu działania?

notes kobiety do programu biblijnego z kobietami Nowego Testamentu, wizerunek Rebeki

Poniżej konkretne kroki i praktyczne inspiracje na start pracy z dowolnym programem.


Konto użytkowniczki (czyli najpierw technicznie i logistycznie!)

1. Jeśli to Twój pierwszy program, załóż konto użytkowniczki na platformie www.platforma.ubogacona.pl (o ile nie zrobiłaś tego wcześniej). Pod tym linkiem znajduje się konkretna instrukcja, jak zarejestrować się na platformie. Możesz założyć konto także w aplikacji uBOGAcONA (dostępna na Android i Apple).


Aktywacja programu

2. Następnie aktywuj zakupiony program. W odpowiednim miejscu na platformie - czyli w zakładce PROGRAMY (lub aplikacji) - znajdź swój zakupiony program i wpisz otrzymany przy zakupie kod (wysyłany w wiadomości SMS i w mailu po zakupie). Szczegółowa instrukcja pod tym linkiem. UWAGA! Pamiętaj, że wpisanie kodu oznacza aktywację programu. Każdy program ma określoną długość i aktywność. Zawsze jest on standardowo dostępny dwa razy dłużej niż minimalny czas potrzebny na jego przerobienie. Jednakże - jeśli nie uda Ci się dokończyć go z różnych względów w czasie - nic straconego. Aktywacja innego programu lub po prostu opcji przedłużenia pozwoli na dłuższy dostęp.Materiały do programu

3. Główne materiały do każdego programu znajdują się w zakładce „Programy” pod ikonką serca (w prawym górnym rogu ekranu, a w aplikacji: na dole druga ikonka „Moje programy” lub w menu) – po kliknięciu w nazwę wybranego programu.


Dodatkowe materiały (np. tapety) znajdują się w zakładce „Sakiewka” (druga ikonka od góry, a w aplikacji w menu).


Wprowadzenie w program

4. Zanim rozpoczniesz regularną formację, w niektórych programach czeka na Ciebie wprowadzenie w program formacyjny. Znajdują się w nim wskazówki i materiały na start, pomagające nastawić serce na nadchodzącą drogę.Kiedy już się z nimi zapoznasz, kliknij przycisk „Rozpoczynam”. Następne materiały będą pojawiać się w kolejne niedziele – o ile „odhaczysz” wcześniej wykonanie odpowiednich zadań.


notes do programu o poczuciu wartości dla kobiet wierzących w Boga, uBOGAcONA między niewiastami Nowego Testamentu

Plan pracy z programem

5. Przykładowy plan pracy z programem na pierwsze dni po aktywacji kodu. (Na przykładzie programu „uBOGAcONA między niewiastami Nowego Testamentu”, zakładając, że aktywowałaś kod we wtorek).


Wtorek:

 • aktywacja kodu na platformie,

 • obejrzenie filmiku z nastawiania serca,

 • uzupełnienie początkowych stron w notesie,

 • (opcjonalnie) zmiana tapety na telefonie.

Czwartek:

 • (opcjonalnie) udział w spotkaniu online o godz. 21.00 „uBOGAcONE między niewiastami”, dostęp na platformie w zakładce "Live II” (czwarta ikonka od góry).

Piątek:

 • odsłuchanie nagrania o lekturze Słowa Bożego,

 • pobranie i wypełnienie kart pracy o Słowie Bożym,

 • kliknięcie przycisku „Rozpoczynam”,

 • (opcjonalnie) podzielenie się swoimi wrażeniami w panelu „uBOGAcONA uBOGAca” (pod materiałami do programu).

Niedziela:

 • nowe materiały w programie do pierwszej bohaterki (Maryja).


Każdy krok programu jest przewidziany na tydzień, ale można go również realizować przez 2 tygodnie (dostęp do programu jest 2 razy dłuższy).
Znajdź swoją drogę

Warto wypracować własny system pracy – pasujący do trybu życia, możliwości i szansy, by Słowo mogło działać w codzienności.


Powodzenia! :-) PS A jeśli natrafisz na jakieś trudności albo nie wiesz nawet... który program wybrać - możesz śmiało pisać po wsparcie: pomoc@ubogacona.pl

190 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page