top of page

Jedyne takie narzędzie formacji serca

Kwartalny kalendarz, planer, organizer, ale też notes wdzięczności, dziennik duszy... Czyli FORMATNIK!


Formatnik na pierwszy rzut oka może wydawać się tylko ładnym notesem. Warto jednak nie zatrzymywać się na tym pierwszym wrażeniu, ale wejść w głąb, by lepiej go odkryć. A dzięki niemu Boga i samą siebie 🙂


Formatnik łączy w sobie dwa narzędzia: jest to 13-tygodniowy planer-kalendarz pomocny w organizacji oraz dziennik formacji serca. Szczególnie polecany jest na pracę kwartalną. Aby ją ułatwić, po uruchomieniu Formatnika w aplikacji w Sakiewce dostępna jest karta z kalendarzem liturgicznym na cały kwartał do wydruku. W nim oprócz uroczystości, znajdziesz też sigla na każdy dzień oraz inne przydatne oznaczenia.


Posłuchaj, jak nasze uBOGAcONE dzielą się swoim doświadczeniem korzystania z Formatnika:

Planer

Formatnik pomaga porządkować plany i organizować codzienność. Przypomina o ważnych przystankach - codziennie, cotygodniowo i comiesięcznie.

 • 13-tygodniowy uniwersalny planer

 • planowanie dnia

 • planowanie tygodnia (dodatkowa strona)

 • planowanie miesiąca

 • planowanie kwartału

 • podsumowania

 • monitorowanie nawyków

 • inspiracje do (nie)codziennej organizacji

 • jeszcze grubszy papier w kropki

Na każdy dzień otrzymujesz aż dwie strony, na których możesz planować, zapisywać listy zadań i ważnych spraw, a także znajdziesz inspirację (cytat lub pytanie) i przypomnienie o formacji serca. Składa się ona przecież z małych kroków. W planerze oznaczone są dni tygodnia - Ty wpisujesz daty. Dzięki tym oznaczeniom każdy dzień ma swój kolor i pewien charakter, np. w niedzielę znajdziesz miejsce na wpisanie słowa z Liturgii Słowa, we wtorki - pytanie lub zdanie do dokończenia, a w piątek przypomnienie o poście (i zachętę, by wpisać swoje postanowienie).


Dzięki oznaczonym dniom - przed każdą niedzielą znajduje się miejsce na zatrzymanie przed nowym tygodniem. Miejsce na plany, intencje modlitewne oraz dobra myśl-hasło. A jednocześnie układ tak przygotowany, aby można było wykorzystać to miejsce na swój sposób. Każdy tydzień w tym dzienniku ma także swoje oznaczenie graficzne - roślinne lub nawiązujące do codzienności. Grafiki możesz potraktować jak kolorowanki! One także tworzą czytelny układ tygodniowy.


Formatnik jest nadzwyczajny i bardzo mi pomaga szlifować moje serce. Wszystko jest tak piękne w nim, dopracowany każdy szczegół, że aż chce się go otwierać i z utęsknieniem czekam na kolejny dzień, by coś przeczytać, by coś napisać, by bardziej pomyśleć, zastanowić się kiedy słowa poruszają moje serce!! Nie wyobrażam sobie żebym nie miała kolejnego formatnika! - Kamila


Na początku dziennika umieszczone są strony pomocne w podsumowaniach i planowaniu miesięcy. Dzięki temu możesz przypominać sobie o tym, co ważne, wyznaczać swoje cele i ćwiczyć uważność. Znajdziesz tam także planery o układzie miesięcznym i miejsce na monitorowanie swoich nawyków.


Dziennik duszy

Formatnik nie tylko pomaga porządkować swoje plany i organizować codzienność, ale towarzyszy w formacji serca. Każdego dnia znajdziesz przestrzeń na notatki z medytacji Słowa Bożego (lub innej lektury duchowej), a także pielęgnację serca - przypomnienie o wdzięczności, o rachunku sumienia, o modlitwie czy badaniu swoich myśli i emocji.


W tej edycji Formatnika znajdziesz wiele inspiracji dotyczących przeżywania codzienności, spojrzenia na obowiązki, organizację czy Bożą obecność - pomocne hasła, cytaty świętych i fragmenty z Pisma Świętego.


Formatnik podpowiada jak krok po kroku - dzień po dniu i tydzień po tygodniu, i miesiąc po miesiącu formować serce, jednak ostatecznie to Ty wybierasz swoją ścieżkę.

 • przestrzeń na notatki z medytacji Słowa Bożego (lub innej lektury duchowej) na każdy dzień

 • program ze Słowem Bożym na każdy tydzień

 • inspiracje do formacji (cytaty, pytania)

 • przewodnik po Formatniku - inspiracje i wskazówki do korzystania z niego

Dzięki niemu udało mi się w końcu wprowadzić do mojej codzienności pogłębione czytanie Pisma każdego dnia. Do czytań z dnia zaglądałam od lat, ale (niestety!) zwykle kończyło się na czytaniu, ziarno nie zapadało tak głęboko, jak mogło, bo potrzebuję zapisać coś, by to zapamiętać. Formatnik mnie motywuje, od początku roku nie opuściłam ani jednej medytacji Słowem. rdzo pomaga mi też tabelka z podziałem miesiąca i zadaniami do odhaczania każdego dnia - Kasia


Formatnik to dziennik kwartalny, ale pracę z Formatnikiem możesz zacząć, kiedy chcesz! Dzięki temu, że nie ma w nim dat, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczęła go używać w dowolnym momencie, bo na Formację ZAWSZE JEST DOBRY CZAS!


Formatnik możesz zawsze dostosować do siebie! A jednocześnie jest pełen inspiracji i wskazówek, jeśli nie masz pomysłu lub po prostu chcesz... dać się poprowadzić!

 

77 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page