top of page

Nastawiamy serca na nowy rok #1

Chcesz z mocą wejść w nowy rok? Obrać swój kierunek i świadomie stawiać kroki? Dobra wiadomość: to jest możliwe! Ale jednocześnie to wymaga chwili zatrzymania i namysłu. Do tego potrzeba czasu i głębszego spojrzenia, żeby nie planować przypadkowo i chaotycznie, żeby wybrać to, co jest ważne dla Ciebie naprawdę. Żeby kierunek był naprawdę Twój i naprawdę realny.

Jeśli zgadzasz się z tym podejściem i potrzebujesz pomocy, a także motywacji, zapraszam do zatrzymania się razem z uBOGAconymi na początku tego roku (tak! to wciąż dobry czas!). W serii #nastawiamysercana2024 chcę Cię zaprosić do zrobienia kilku kroków na początku roku. A może nawet będziesz chciała zrobić ich trochę więcej?


Krok 1. PODSUMOWANIE


Nie przestanę nigdy wychwalać wartości podsumowań. Mają ogromny sens, ale też wiem z doświadczenia, że nie są łatwe i dla wielu osób nie są nawet oczywiste. Co więcej, wymagają czasu i wysiłku. Jednak dzięki kilku wskazówkom (i odrobinie wprawy, którą zdobywa się z praktyką) można je znacznie ułatwić.


Podsumowania mogą dotyczyć różnych etapów - podsumowanie dnia to piękna praktyka, którą można łączyć z rachunkiem sumienia. Podsumować można też tydzień, miesiąc (co jest ważną praktyką z pracy z Formatnikiem), kwartał czy w końcu rok. Są też podsumowania pewnych etapów życia czy te związane z rocznicami (np. ślubu).


Podsumowanie roku - co widać na tym tle - obejmuje duży odcinek czasowy - wszystkie pory roku, wszystkie rocznice, wszystkie święta. To wiele dni i wydarzeń, bogactwo doświadczeń.


Co może pomóc praktycznie w podsumowaniach?


Zapiski z roku


Jeśli masz zapiski w kalendarzu, planerze, dzienniku czy formatniku - koniecznie do nich wróć. Nawet jeśli są zapisywałaś tylko kwestoe organizacyjne, jak wizyty lekarskie czy spotkania - one pomogą Ci przypomnieć sobie to, co się działo. Nawet jeśli nie zapisywałaś codziennie, jeśli masz tylko fragmenty - sięgnij po nie. To także okazja, aby się przekonać, jaką wartość ma zapisywanie! :-) Zapiski pomogą przypomnieć sobie wydarzenia i doświadczenia.
Zdjęcia i inne materiały


Świetną bazą do podsumowań są także zdjęcia, filmy i inne materiały, które masz... np. w telefonie! A może umieszczałaś posty czy relacje w social mediach? Prześledzenie ich pomoże Ci powspominać ten rok i jego etapy. Znów i tu możesz odkryć, jak cenne jest utrwalanie chwil - nawet jeśli są to bardzo nieidealnie wykadrowane czy przemyślane zdjęcia.Powspominaj z bliskimi


Podsumowania roku to dobra okazja, by zatrzymać się z najbliższymi (mężem, dziećmi czy przyjaciółkami). Każdy z nas może przypomnieć sobie coś innego, razem możemy wyciągnąć ciekawe wnioski.


Pomocne narzędzia


Podsumowania dobrze jest nie tyle zrobić w myślach, ale je utrwalić. W Planerze UBOGACONEJ 2024: przypatrz się liliom znajdziesz specjalne miejsce na podsumowania. Możesz też rozbudować je o dodatkowe karty, które znajdziesz np. w tym cyklu.Nastawiamy serca 2024 1
.pdf
Pobierz PDF • 1.86MBA dlaczego warto podsumowywać?


  • Rozumiemy lepiej miejsce, w którym jesteśmy i naszą drogę. Mamy głębszy kontakt ze swoim sercem i... po prostu - z własnym życiem.

  • Ćwiczymy uważność i... wdzięczność - możemy zauważać, jak wiele dobra doświadczamy a także sens trudności (i lekcje, jakie z nich czerpiemy)

  • To pomoc w wyciąganiu wniosków i dobrym planowaniu - możemy realniej obierać cele i sposoby ich realizacji.Katarzyna Marcinkowska


A jakie narzędzia mogą posłużyć Ci w nastawianiu serca na nowy rok i w realizowaniu swoich marzeń w 2024?
1868 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page