top of page

PODSUMOWANIE: Jaki był 2023 rok?

Lubię ten czas rocznych podsumowań i widzę jego wielką wartość. W tej szerokiej perspektywie mogę zobaczyć to, co w krokach dnia codziennego - czasem tak małych, że aż niezauważalnych - trudno dostrzec. Nie widzę przecież wielkich zmian z dnia na dzień. Nie widzę owoców pracy dnia wczorajszego. Kiedy jednak oddalę się nieco, mogę zobaczyć więcej. Suma tych wszystkich dni, decyzji, doświadczeń i owoców znów potrafi zadziwić.Jaki był zatem rok 2023 w przestrzeni uBOGAconej? Zanim w szczegółach, to w ogólności, stwierdziłabym, że to czas wielu nowości i świeżości, a jednocześnie pewnych powrotów. Po to, by skorzystać z doświadczenia, ale też, by sprawdzać. Rok szykowania gruntu na nowe. Jeszcze bardziej nowe. Czas podejmowania decyzji i testowania. Dobry czas, choć - przy całym zachwycie - przychodzi też etap wyciągania wniosków i weryfikacji założeń.


uBOGAcONA, projekty i działania 2023


Roczny kurs liderski i oficjalne zawiązanie wspólnoty liderskiej UBOGACONEJ


W październiku 2022 rozpoczął się roczny kurs liderski w ramach działań fundacji uBOGAcONA, który zakończył się oficjalnie w październiku 2023 - zawiązaniem wspólnoty liderskiej na rok formacyjny 2023/2024. W czasie tej drogi odkrywałyśmy bardziej siebie - swoją naturę, talenty i dary. Była okazja, by podjąć konkretne zadania i służbę, np. prowadząc spotkania w grupach. Regularnie spotykałyśmy się online, ale też w każdym kwartale - na żywo. To był solidny kawałek pracy i drogi!


W październiku 10 kobiet podjęło decyzję, że chcą służyć innym kobietom w ich drodze formacji serca. Oficjalnie zawiązałyśmy wspólnotę liderską 1 października.


Czy będzie możliwość dołączyć do grona liderskiego? Tak!Akademia UBOGACONEJ To była duża nowość - i to już z I kwartału 2023. Intensywny - 3-miesięczny program rozwojowy dla kobiet pomagający lepiej poznać siebie. Systematyczne spotkania webinarowe, praca w grupach i całodniowe spotkanie na żywo. Program wymagający dużo od uczestniczek, ale też całego zespołu prowadzącego (bo grupy były oczywiście animowane). Czy będzie kolejna edycja? Czy będzie kontynuacja? Możliwe, ale na pewno nie w pierwszym półroczu.Weekendowy program ja w Jego oczach (dwie edycje: marzec 2023 i wrzesień/październik 2023)


Kolejna w tym roku nowa forma, jakiej do tej pory nie było. Program w temacie, który stanowi jeden z podstawowych obszarów w formacji kobiecego serca, w wersji krótkiej, weekendowej, na żywo. Intensywny czas zatrzymania nad tematem swojej wartości i spojrzenia na siebie. Poszukiwanie Bożej optyki i stawanie w prawdzie o tym, jak patrzymy na siebie. Piękny czas spotkania ze sobą, z innymi kobietami, i z Nim!
Dwa nowe Formatniki


Formatnik - kwartalny dziennik formacji serca powstał pod koniec 2020 roku i do tej pory doczekał się już 8 edycji, z których dwie miały premierę w 2023 roku.

Pierwszy pod hasłem Piękno codzienności przypomina o wartości tego, co tu i teraz. Zachęca do stawiania małych kroków, wypełniania obowiązków i praktykowania wdzięczności. Drugi pod hasłem W drodze ze Słowem zachęca i wspiera w czytaniu Pisma Świętego. Dodatkiem do tej edycji są także materiały programu W drodze ze Słowem.


Oba Formatniki - dzięki temu, że są niedatowane - mogą służyć nam także w 2024 roku.Nowe programy formacyjne


W tym roku powstało... aż 6 nowych programów i ścieżek do formacji osobistej.Moc inspirujących treści


W ramach działań uBOGAconych powstało także wiele ogólnodostępnych treści i cykli budujących społeczność i wspierających w formacji serca, z których możesz zaczerpnąć także dziś:


7. Otwarte spotkania dla kobiet - Między Niewiastami


Wieczorne comiesięczne spotkania dla kobiet, które są okazją do wspólnego rozważania Słowa, modlitwy i rozmów. Spotkania są otwarte i odbywały się w Warszawie w parafii św. Tadeusza na Sadybie. W tym roku rozpoczęłyśmy też taki cykl w Bytomiu w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.Inne uBOGAcające okazje do dzielenia się uBOGAcONA działała nie tylko w naszej przestrzeni wirtualnej i społecznościowej. Miałam okazję w różnych miejscach dzielić się tematem kobiecości np. w Ostrowi Mazowieckiej mówiąc o sile kobiecości, spotykając się z uczennicami szkoły w Szymanowie, rozmawiając o kobiecości w Radio Profeto z Małgorzata Terlikowską czy prowadząc spotkanie dla kobiet w hostelu w Warszawie.


Przygotowania na 2024 rok


Dużą część roku zajęło także przygotowanie materiałów na kolejny - 2024 rok. Sesje zdjęciowe, praca nad grafikami, całym planem - by powstał absolutnie nowy produkt łączący Kalendarz Kobiety i Formatnik, czyli Planer UBOGACONEJ 2024: przypatrz się liliom.Sklepikowe nowości


W tym roku nie brakowało także nowości w sklepiku. Po rocznej przerwie - pojawiło się sporo nowych naklejek w odświeżonej wersji, także po raz pierwszy - dedykowanych do pracy z Formatnikiem czy pomocnych do lektury Biblii - paginatory biblijne! Pojawił się nowy kubek, notatnik, torba a nawet... opaska na głowę!


To był uBOGAcający 2023 rok : - )


Katarzyna Marcinkowska


***


A jeśli chcesz z mocą zacząć nowy 2024 rok - zapraszam do skorzystania z cyklu NASTAWIAM SERCE NA 2024. W dniach 2-5.01 codziennie zatrzymamy się nad jednym aspektem pomocnym w dobrym rozpoczęciu roku. Każdego dnia otrzymasz kartę pracy i inspirację. I oczywiście motywację, bo będziemy razem. Materiały będą pojawiać się na TU, na BLOGU.
223 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page