top of page

Wielki Post 2024 - uBOGAcone propozycjeNie masz pomysłu na dobre przeżycie Wielkiego Postu? Chciałabyś zbliżyć się do Boga w tym czasie, ale nie wiesz od czego zacząć? Chciałabyś zrobić coś więcej niż zwykle i potrzebujesz wskazówek?


Oto 4 propozycje na ten czas od uBOGAconej. Jestem pewna, że znajdziesz wśród nich coś dla swojego serca!


  1. Karty uBOGA droga i notatnik wielkopostny


Pomocą w wielkopostnej drodze zatrzymaniu są karty uBOGA droga (stanowiące tak naprawdę mini program formacyjny!), które w trzech krokach i z trzema świętymi (tak w duchu naszych kaw ze świętymi!) - Hildegardą, Teresą i Faustyną - pomogą Ci przyjrzeć się sobie i nie tylko nastawić serce, ale też wybrać konkretne postanowienia. 


Te niezwykłe kobiety poprowadzą Cię przez takie tematy jak badanie serca, relacja z Jezusem i poręcze w drodze wielkopostnej (i w ogóle w drodze nawracania się). W kartach cytaty, pytania, zadania i przypominajki. Drugim elementem tej wielkopostnej edycji jest notes wielkopostny, który będzie wsparciem w drodze codzienności i w wypełnianiu powziętych postanowień. Idealny, jeśli brakuje Ci miejsca w kalendarzu lub chcesz po prostu tę wielkopostną drogę mocniej oznaczyć. Karty notesu będą pięknie towarzyszyć Ci nie tylko na początku Wielkiego Postu.


Karty i notes dostępne są więc zarówno osobno jaki i w zestawie.2. Wieczór Między Niewiastami: I będę mówić do jej serca Warszawa 15.02.2024


Spotkania na żywo są bardzo cenne! Potwierdzenie znajdziesz tutaj


W ramach działań uBOGAconej staramy się tworzyć nie tylko przestrzeń online (cenną, oczywiście!), ale też tę bardzo fizyczną, w której dzieją się cuda! I tak na horyzoncie w Wielkim Poście - na samym początku - otwarte spotkanie dla kobiet w Warszawie 15.02. W parafii św. Tadeusza na Sadybie.


Zaczynamy o godz. 18.00 wspólną Mszą świętą, a po niej w kościele dolnym mamy nasz czas słuchania konferencji, modlitwy i dzielenia. Jest też kawa i herbata.


Na spotkanie zaproszone są wszystkie chętne kobiety (spotkanie jest bezpłatne i nie wymaga zapisywania się), które szukają takiego oddechu dla siebie i przede wszystkim chwili z Panem.


BARDZO ważne: to ostatnie takie spotkanie z tego cyklu. Ale to nie koniec... Ponieważ spotkania będą kontynuowane w innej formule, o której dowiedzą się uczestniczki tego spotkania i będą też do niej zaproszone w pierwszej kolejności.3. Kawy ze świętymi i spotkania przy kawie z absolutną nowością, czyli... MYŚL-nikiem


Kawy ze świętymi to jedna z uBOGAconych propozycji, która przybiera wiele form. W tym haśle zawiera się po prostu zachęta, by te (nie)ziemskie kobiety poznawać, by z nimi być, słuchać ich, a także trochę do nich pogadać. Mówiłam o tej idei więcej w tym filmie.


Nowością, która ukaże się lada moment jest notatnik MYŚL-nik, który pomoże w takich spotkaniach z bł. Marceliną Darowską. Znajdziesz w nim 5 wyjątkowych myśli Marceliny wraz z komentarzem i pytaniami. To idealna forma na chwilę refleksji - na przykład przy porannej kawie.W duchu kawy ze świętymi możesz także np.


4. Codzienność ze Słowem, a może większą uważnością?


Wielki Post to całkiem długa droga. Możesz w jej czasie zacząć coś nowego, co będzie trwało nie tylko do Wielkanocy. To dobry moment, by zadbać o regularność w spotkaniu ze Słowem albo o jego jakość. To idealny czas, by zatroszczyć się o nowy nawyk lub utrwalenie tego, na którym nam zależy.


Pomocnikami na tej drodze codzienności mogą być dwa unikalne uBOGAcone narzędzia: Formatnik lub PLANER. Oba pomogą w drodze uważności i wdzięczności, Formatnik jest uniwersalny i możesz go zacząć w każdej chwili, a Planer posłuży Ci jeszcze przez ponad 10 miesięcy (a jeśli nie wiesz, co zrobić z nieuzupełnionymi stronami, to tu znajdziesz wskazówkę).5. Formacja serca - wyrusz w drogę


Wielki Post może być dobrą okazją, by zadbać o formację serca. Może zdecydujesz się zgłębić psalmy a może chciałabyś odkryć codzienność jako dar?

Wśród programów formacyjnych znajdziesz kilkanaście pomysłów.

A jeśli zdecydujesz się na któryś z nich - możesz skorzystać z kodu: wielkipost2024 i uzyskać -10% rabatu na wybrany program z tego działu (ważny do 20.02).Pięknego czasu Wielkiego Postu!


Katarzyna Marcinkowska

535 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page