top of page

Wybieram dobrą część

Nie mam wyboru... i muszę wybierać.


Ale przyznaję, że czasem chciałabym od tego uciec albo prosić, by ktoś za mnie podjął decyzję. Tak, życie to sztuka wyborów i to tych najróżniejszych!

Wyborów małych, prozaicznych, z których składa się codzienność. Poranny wybór stroju, potem kubka do kawy, chleba w piekarni, przepisu na szybki obiad, książki dla dzieci do snu i sposobu na spędzenie wieczoru.

Wyborów bardziej angażujących myśli, wymagających czasu na rozeznanie, wyborów pociągających za sobą zmiany, zamykających coś i rozpoczynających nowe etapy. Wyborów, co do których nie wiem nigdy, jaka byłaby inna droga... Wyborów - prowadzących w nieznane.

Wyborów, które raz dokonane muszą być codziennie ponawiane i potwierdzane. „Raz wybrawszy, ciągle wybierać muszę” - napisał św. Augustyn, a papież Franciszek zachęcał: „Wybieraj Boga wciąż na nowo”. Wybieram więc, uśmiechając się do sióstr z Betanii i prosząc je, by mi podpowiadały, jak wybierać najlepszą część.


Pamiętaj, serce moje, codziennie wybierasz.

Wybieraj dobrą część.


(Słowa z Kalendarza Kobiety 2021)* Zobacz: planery 2021


Hasło Wybieram dobrą część nawiązuje oczywiście do historii Marty i Marii. Jak czytamy w 10 rozdziale Ewangelii wg św. Łukasza - Maria wybrała dobrą część. Jezus chwali jej wybór! Czy to znaczy, że Marta nie wybierała nigdy dobrej części? Oczywiście, że nie! : - )


Więcej o Marcie i Marii - w naszej drodze 1 kwartału z Formatnikiem.


***


O wybieraniu dobrej części będzie mowa podczas otwartego spotkania online - 15.02 - o godz 12.00 - na Facebooku i Instagramie.


Serdecznie zapraszam!


***


A już 1.02 - spotkanie pod hasłem Luty: nastawiam serce!

523 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page