top of page

Formatnik i formacja serca - ale jak?

Zaktualizowano: 27 maj 2021


Formatnik dziennik formacji serca uBOGAcONA z Martą i Marią

Formatnik stał się towarzyszem codzienności wielu uBOGAconych. To kalendarz kwartalny, narzędzie pomocne do planowania, organizacji i formacji. No właśnie – formacji, bo podtytuł głosi: dziennik formacji serca. Na czym dokładnie polega formacja z Formatnikiem?


Formacja przez uważność i organizację


Uważność, codzienna dyscyplina, pielęgnacja nawyków czy planowanie to ważne aspekty formacji. Dzięki niej jesteśmy bliżej siebie, zauważamy potrzeby, a także dowiadujemy się coraz więcej o nas samych. Osobiście bardzo tego doświadczam! Bo formacja serca - choć w projekcie uBOGAcONA wiąże się z konkretnymi programami i propozycjami - to nie tylko ciągle nowe lektury i nie wiadomo jakie świetne wyzwania. Formacja to nasze życie, dzień po dniu. Czasem mniej znaczy więcej. Czasem wolniej znaczy lepiej. No i co ważne – formacja dotyka nie tylko naszej relacji z Bogiem, ale też relacji z innymi i naszego funkcjonowania w świecie.


Formatnik pomaga nam ćwiczyć się w uważności, dzięki zachęcie do codziennego praktykowania wdzięczności czy wyznaczonej przestrzeni na podsumowania. Karty monitorowania nawyków wspierają ich pielęgnowanie (np. regularną lekturę Słowa Bożego). Miejsce na planowanie dnia, miesiąca, kwartału motywuje do owocnego wykorzystania daru, jakim jest czas.


podsumowanie miesiąca, kwartału, roku uBOGAcONA

Więcej o znaczeniu organizacji w formacji serca w kursie „Zorganizowana (nie)codziennie”.


Przypomina o formacji

Formatnik przypomina o formacji. I w podsumowaniach, i w codzienności. Comiesięczne zestawienie najpiękniejszych skarbów z formacji zwraca naszą uwagę na Bożą obecność. Na każdy dzień znajdziemy dużo miejsca, by np. zatrzymać się nad Słowem czy z jakimś tematem formacyjnym. bo nad myślą na dzień.

Zebrałam trochę inspiracji (patrz zdjęcie poniżej) - jak można tę stronę wykorzystywać. Sama też dzielę się czasem w relacjach na Instagramie, jak ją uzupełniam.


pomysły na formację, jak wykorzystać tę przestrzeń? Fragment ze Słowa, praca z programem formacyjnym, inne lektury duchowe, forma pamiętnikowa

Program formacyjny w Formatniku

Ale i to nie wszystko... Bo Formatnik zawiera także program formacyjny, który działa podobnie do innych programów uBOGAconej - czyli też jest na kwartał i ma cotygodniowy rytm.

Każdy Formatnik ma swój przewodni temat: RÓŻA, Marta i Maria, Owoce Ducha, Modlitwa Psalmami. Co tydzień skupiamy się na jednym aspekcie. W Formatniku można zobaczyć już wcześniej, czego będzie dotyczył.


Formatnik dziennik formacji serca, rozkwitajcie jak róża

Na platformie co tydzień pojawia się nagranie, pod którym jest przestrzeń „uBOGAcONA uBOGAca” – by wspólnie z innymi niewiastami przeżywać tę drogę. Dodatkowo, co czwartek (dla wszystkich aktywnych użytkowniczek programów) odbywa się spotkanie live „uBOGAcONE między niewiastami” (czas modlitwy i rozmów na różne tematy).


W Formatniku znajdują się pytania i zadania do przemyślenia, świadectwa uBOGAconych kobiet, myśli i inspiracje, przypominajki do wycięcia oraz przypomnienia o nagraniach i spotkaniach.


dwa Formatniki, spotkanie między niewiastami, wspólny rozwój duchowy z przyjaciółką

Przez cały 3. kwartał będzie nam towarzyszyć modlitwa psalmami. Dotkniemy takich tematów jak: modlitwa w moim życiu, rodzaje modlitwy, sposoby na czytanie psalmów, rodzaje psalmów, wprowadzenie do Księgi Psalmów, liturgia godzin. Wiele, wiele treści przed nami!

***

Jak dołączyć do społeczności użytkowniczek Formatnika?


Więcej informacji w sklepiku.

499 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page