top of page
  • Ola

Formatnik jako personalizowany planer ślubny

Zaktualizowano: 16 wrz 2022

Okres narzeczeństwa niesie ze sobą wiele wyzwań – tych organizacyjnych (związanych z planowaniem ślubu i wesela), emocjonalnych (nadchodzące życiowe zmiany, stres) czy relacyjnych (budowania związku z ukochanym mężczyzną). Pomocą na tej drodze może stać się personalizowany planer ślubny i pamiętnik narzeczonej. Jak w tej roli sprawdzi się Formatnik?

Formatnik personalizowany organizer ślubny i dziennik duchowy

Planer ślubny krok po kroku


Formatnik jako dziennik formacji serca stanowi jednocześnie praktyczny kalendarz kwartalny oraz dziennik duszy. Jak można go wykorzystać w roli planera ślubnego?

Jak zrobić planer ślubny?


Każdy Formatnik zaczyna się od nastawienia serca na nowy kwartał. To świetna okazja, by zatrzymać się na chwilę wśród przedślubnego chaosu i zastanowić, na czym najbardziej Ci zależy.


Co jest dla Ciebie najważniejsze? Dlaczego właśnie tego pragniesz/potrzebujesz? W czym pomoże Ci Formatnik?

planowanie w organizerze ślubnym

Planowanie kwartału pozwoli świadomiej przeżyć narzeczeństwo i spojrzeć z góry na swoje plany.


77 pytań na które warto odpowiedzieć przed ślubem

Przygotowania do sakramentu małżeństwa to nie tylko organizacja ślubu i wesela, ale też:

planowanie miesiąca w organizerze ślubnym

Zaplanuj narzeczeństwo z Formatnikiem


Kiedy już wiesz, co jest dla mnie najważniejsze, możesz przejść do nanoszenia swoich planów do organizera ślubnego.

planer miesięczny w organizerze panny młodej

Planer miesięczny


W organizerze ślubnym nie może zabraknąć planera miesięcznego – tak też i jest w Formatniku. Tutaj wpiszesz najważniejsze wydarzenia i spotkania, dzięki czemu nie umkną Ci żadne terminy. Planowanie miesiąca pomoże odnaleźć się w chaosie ślubnych przygotowań i znaleźć czas na najważniejsze.

kalendarz ślubny nawyki narzeczonej

Przedślubne nawyki


Okres narzeczeństwa charakteryzuje się tym, że często szybko mija. Wykorzystaj dobrze ten czas, np. dzięki odpowiednim codziennym nawykom. Modlitwa we dwoje, spotkanie ze Słowem, odpowiadanie na związkowe pytania a może przyglądanie się swoim emocjom? Wybierz sama!


planowanie dnia w organizerze ślubnym

Codzienna lista przedślubnych zadań


W Formatniku na każdy dzień czeka na Ciebie cała strona, na której możesz zaplanować codzienne zadania.


Formatnik jako pamiętnik narzeczonej


Narzeczeństwo to bardzo wyjątkowy czas. Czy nie chciałabyś wrócić do swoich przedślubnych zapisków po latach? W Formatniku znajdziesz sporo miejsca na codzienne notatki.

Codzienne przedślubne zapiski


Każdy dzień w Formatniku to nowa strona na duchowe (i nie tylko) zapiski na grubym papierze w kropki. Jak można wykorzystać tę przestrzeń?

rozważania o Pieśni nad pieśniami w ramach szukania czytań ślubnych

Spotkanie ze Słowem


Wybierz czytania zaproponowane przez Kościół lub czytaj Pismo Święte według własnego klucza. Może narzeczeństwo to dobry czas na rozważenie „Pieśni nad pieśniami” (Oblubienica jest jedną z bohaterek programu z kobietami Starego Testamentu)? A może sięgniesz po czytania ślubne, by wybrać te Wasze? Pomocą będą też cotygodniowe komentarze do niedzielnego Słowa (w materiałach online do Formatnika w aplikacji).


Praktykowanie wdzięczności


W swoim personalizowanym planerze ślubnym znajdziesz specjalne miejsce na zapisywanie wdzięczności. Taka codzienna praktyka pomoże świadomiej przeżyć czas przygotowań do ślubu i poprawi Ci nastrój.


kalendarz ślubny z pierścionkiem zaręczynowym

Przyglądanie się swojemu sercu


Bycie panną młodą nie zawsze jest łatwe. Perspektywa nadchodzącego małżeństwa niesie sporo radości, ekscytacji i szczęścia, ale też i stresu, niepokoju, lęku czy wątpliwości. To zupełnie normalne! W końcu stoisz przed życiową decyzją. W Formatniku każdego dnia czeka na Ciebie specjalna ramka, w której możesz przelać na papier swoje odczucia.


święta Joanna Beretta Molla cytat

Inspiracje dla narzeczonych


Formatnik ma swój ustalony rytm, który sprawia, że każdy dzień tygodnia niesie ze sobą inspirację.

cytat o miłości Fulton Sheen


Poniedziałkowa inspiracja na tydzień


W poniedziałek Formatnik zachęca do wybrania inspiracji na cały tydzień. Sugerowane cytaty znajdziesz w materiałach online w aplikacji. Możesz też wpisać hasło, które pomoże Ci w lepszych przygotowaniach do ślubu.


(Jeśli szukasz więcej cytatów i przy okazji tematów do rozmów we dwoje, to zerknij na „Cytatownik”).

uzupełnianka w organizerze ślubnym

Wtorkowe uzupełnianki


Krótkie zdania do dokończenia, dzięki którym możesz przyjrzeć się sobie lub otwarcie podzielić się czymś z ukochanym.

(Na podobnej zasadzie działa kalendarz adwentowy dla par).


Biblijna środa


W materiałach online w aplikacji pobierzesz plan czytania na cały kwartał lub kartę do uzupełnienia według własnego klucza.

listy świętej Joanny Beretty Molli

Czwartkowe dzielenie


Rubryka „uBOGAcONA uBOGAca” zachęca, by czerpać ze świadectw innych kobiet. Ty możesz pójść o krok dalej – sięgnij po doświadczenia małżeństw lub świętych niewiast. Kto może Cię wiele nauczyć o budowaniu związku?

nauczanie Kościoła o małżeństwie

Piątkowe odkrywanie nauczania Kościoła


W każdy piątek masz szansę, by poznać bliżej oficjalne nauczanie Kościoła. Plan czytania odpowiednich dokumentów znajdziesz w materiałach online w aplikacji. Możesz też stworzyć swój własny – np. sięgając po fragmenty Katechizmu Kościoła katolickiego o małżeństwie lub po jedną z adhortacji: „Familiaris Consortio” św. Jana Pawła II czy „Amoris Laetitia” papieża Franciszka.

personalizowany organizer ślubny

Personalizowany organizer ślubny


Formatnik to nie tylko planer i dziennik. To również dodatkowe materiały online w aplikacji, cotygodniowe spotkania live, społeczność kobiet różnych stanów.

Szczególną misją Formatnika jest formacja serca i budowanie relacji z Bogiem – w codzienności, pośród obowiązków, pięknych i trudnych chwil, a także przedślubnego chaosu.


Formatnik daje szansę, by zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na swoje serce, wiarę oraz relację z narzeczonym. Jest niezawodnym towarzyszem, który wesprze Cię w przygotowaniach do sakramentu małżeństwa. A do tego stanie się piękną pamiątką na całe życie!


Formatnik znajdziesz w SKLEPIKU.


Ola – żona i autorka bloga dla narzeczonych „u progu Sakramentu Miłości”. Pomagam w przygotowaniach do ślubu na wielu płaszczyznach. Znajdziesz mnie również na Instagramie i Facebooku.

367 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


bottom of page