top of page

„Jestem wdzięczna za naszą różnorodność” – uBOGAcONE o relacjach między niewiastami

Zaktualizowano: 28 cze 2023Świętujemy Tydzień między niewiastami. Przyglądamy się kobiecym relacjom już siódmy rok! A wciąż możemy tak wiele o nich powiedzieć i wciąż tak wiele się o nich dowiedzieć. O samej idei Tygodnia i towarzyszącym im inicjatywom pisałyśmy TUTAJ. Zapytałyśmy również dziewczyny, które się z nami formują, o ich relacje między niewiastam. Oto ich odpowiedzi:

Nasz pamiętniczek

Kocham kontakt z ludźmi, a przede wszystkim z innymi kobietami! Staramy się być w stałym kontakcie z moimi przyjaciółkami. Dzielić między sobą radości, ale i smutki. Wzajemnie wspierać się w formacji naszych uBOGAconych serc oraz w codzienności.


W ostatnim czasie odkryłam na nowo wiadomości głosowe. Wraz z przyjaciółką prowadzimy taki nasz pamiętniczek. Nie jest nam łatwo znaleźć czas na rozmowę telefoniczną ani pisanie długich wiadomości. A nagrywanie np. podczas jazdy autem okazało się super sprawą.


Ustaliłyśmy, że wiadomości odsłuchujemy wtedy, kiedy mamy na to czas i przestrzeń, więc nie ma w tym żadnego pośpiechu. Bardzo miło jest słyszeć czyjś znajomy głos czy śmiech! Zdecydowanie polecam taką formę jeśli Wasza przyjaciółka mieszka daleko!


- KamilaZ relacjami jest jak z wiarą

Jest kilka wartości, które stanowią centrum naszego życia. Przede wszystkim taką wartością jest wiara, którą opieramy na budowaniu relacji z Bogiem. Podobnie relacje między niewiastami są dla nas bardzo ważnym elementem, który pragniemy pielęgnować w naszym życiu.


Wiara ma charakter relacyjny, to ciągłe dorastanie, etap, który ciągle trwa. Nad którym nieustająco trzeba pracować, by starać się o życie wieczne. Podobnie jest z relacjami między niewiastami - to droga, która opiera się na wzajemnym wzroście i dążeniu do wspólnego celu.


Wiara, nadzieja i miłość

Nasza recepta na na budowanie głębokich relacji, opartych na wzajemnym szacunku i oddaniu? Oparcie ich na trzech cnotach: wierze, nadziei i miłości. A to, co jest dla nas najpiękniejsze w tym, to wspieranie naszych przyjaciółek.


To piękna droga, choć czasem trudna szczególnie, gdy bliska dla nas kobieta przeżywa ciężkie chwile. Zawsze staramy się w takich sytuacjach otaczać nasze przyjaciółki duchową opieką. Wiemy, że najpiękniejszym prezentem jaki możemy podarować drugiej osobie jest dar modlitwy. Modlitwa przynosi ogromne owoce.


Uwielbiamy się wspólnie modlić i rozważać Słowo Boże. Często przy kawie i słodkościach. Staramy się spotykać cyklicznie. ale ze względu na różne zajętości różnie to bywa...


Warto się poświęcić

W relacji z niewiastami czasem trzeba poświęcić siebie. Poświęcenie to podstawowa zasada, która wpływa z miłości chrześcijańskiej. Jednak zawsze staramy się znaleźć czas choćby na rozmowę telefoniczną lub spotkanie przy kawie online. Dla chcącego nic trudnego 😉


We wszystkich relacjach czasem zdarzają się ciche dni, które staramy się rozwiązywać szczera rozmową.


uBOGAcONE - bezpieczna przystań

Ubogacona społeczność jest dla nas piękną, bezpieczną przystanią, gdzie możemy odkrywać się w prawdzie. uBOGAcONE to Boże kobiety, które wnoszą wiele dobra w nasze życie. Akceptacja każdego człowieka to drugie imię uBOGAconych niewiast.


Co jeszcze? Codzienna eucharystia jest dla nas darem pielęgnowania naszej siostrzanej relacji. My jesteśmy dla siebie najlepszymi przyjaciółkami. Od zawsze razem w radościach i smutkach... od pierwszych chwil życia.


Wiele osób nazywa nas „papużki nierozłączki”. Na początku to określenie nas trochę stresowało, ale teraz jest naszą dumą! Kochamy razem rozważać Słowo Boże 📖 Kochamy się razem modlić, szczególnie ukochałyśmy modlitwę różańcową, która pomaga nam budować głęboką relacje z najważniejszą niewiastą - nasza niebieską mamą Maryją.


Maryja jest naszą nauczycielką życia duchowego. Nauczycielką pokory i zaufania Bożej woli. Maryja uczy nas jak odpowiadać Bogu : TAK 🕊️Szczególnie wtedy, gdy jest trudno zrozumieć Boży plan i łatwiej by było wybrać rozwiązanie proponowane przez świat.


Jesteśmy czcicielkami Maryi. Pragniemy budować relacje z Maryją a wraz z niebieską mamą budujemy głęboka relacje z Panem. Każdego dnia dziękujemy Bogu, że możemy wzajemnie dzielić się refleksjami i cieszyć się darem codzienności.


Karolina i Monika MocholskieKobieca różnorodność

Formacja serca uzdrowiła moje relacje między Niewiastami, które stały się głębsze i pełne akceptacji. Inspiracją były słowa Św. Teresy z Lisieux: „Stawiając mi przed oczy księgę natury Jezus pomógł mi zrozumieć, że wszystkie kwiaty stworzone przez Niego są piękne, że przepych róży i biel lilii nie ujmują woni małemu fiołkowi ani zachwycającej prostoty stokrotce. Zrozumiałam, że gdyby wszystkie małe kwiatki chciały być różami, natura straciłaby swą wiosenną krasę, pola nie byłyby umajone kwieciem”. Te słowa tak bardzo mnie dotknęły, że zaczęłam inaczej patrzeć na otaczające mnie kobiety oraz na samą siebie. Zniknęła zazdrość, spowodowana brakami oraz wyższość, gdy czułam się lepsza od innych. Każda z nas jest piękna i stworzona na obraz Boga. Jestem wdzięczna za tą naszą kobiecą różnorodność, którą możemy ubogacać otaczający nas świat.


- Klaudia83 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page