top of page

Planer 2024 i Formatnik? Jak z nich skorzystać RAZEM?

Nie ma jednego narzędzia, które odpowiedziałoby na wszystkie potrzeby. Nie ma uniwersalnych rozwiązań także w przestrzeni organizacji i formacji serca. By wybrać swojego towarzysza codzienności, potrzeba chwili namysłu i czasu - odpowiedzi na pytanie, czego naprawdę potrzebujemy w danej chwili (bo nasze potrzeby też się zmieniają)?

Wśród uBOGAconych propozycji znajdziesz propozycje dwóch różnych ścieżek codziennej formacji i organizacji. Formatnik - dziennik formacji serca pomoże Ci w zatrzymać się dłużej nad Słowem i da dużo przestrzeni na notatki. Planer UBOGACONEJ 2024: przypatrz się liliom będzie twoim towarzem przez cały rok, inspirując do uważności i pomagając w organizacji. Taka jest jego misja!
Wiele uBOGAconych wybiera według swoich potrzeb jeden z tych planerów, ale są i takie, które chcą korzystać z obu. Jak dokładnie? Kasia i Marysia opowiedziały o swoich motywacjach i pomysłach.

„Będę korzystać i z Planera, i z Formatnika. Planer UBOGACONEJ 2024 to będzie bardziej kalendarz na sprawy zawodowe (spotkania, zobowiązania), towarzyskie (wizyty u rodziny, przyjaciół/ek) i domowe (np. plan posiłków) oraz na spojrzenie z lotu ptaka na cały tydzień czy miesiąc. Formatnik z kolei służy mi jako miejsce spotkania ze Słowem (głównie wg czytań z dnia), przestrzeń na notatki z lektur duchowych i z samą sobą - jako dziennik emocji, bardziej pod kątem dziennym. Potrzebuję właśnie tych dwóch stron na refleksje, wklejane fragmenty z gazet.


Podsumowując: Planer UBOGACONEJ 2024 - bardziej na sprawy zewnętrzne (także wizyty lekarskie, przegląd samochodu itp.), a Formatnik wewnętrzne - życie duchowe, emocjonalne, cele rozwojowe”.

Kasia W. - S.„W planerze będę wpisywać sprawy na przyszłość, które wychodzą poza Formatnik, czyli np. wizyta lekarska w sierpniu. Z kolei do czytania Słowa z dnia będę brała sigla z planera a przemyślenia wpisywała do formatnika. Przy kolejnym formatniku - planowanie kwartału będę zaczynać od tego, co mam w planerze - będę spisywać to, co było wcześniej zapisane.


Dodatkowo na ostatnich stronach planera mam wygospodarowane miejsce na balans urlopowy, który może być przydatny przy zmianie pracy albo planowaniu urlopu”.

Marysia


Chcesz dowiedzieć się więcej?

128 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page