top of page

Przypominajki

Zaktualizowano: 16 kwi 2021

Hasło „przypominajka” rozgościło się w projekcie uBOGAcONA. Po raz pierwszy tak formalnie w 2017 roku wraz z naklejkami do Kalendarza Kobiety i programem z kobietami Nowego Testamentu. Ale przypominajki były „w użyciu” już wcześniej. Wraz z torbami. Wraz z myślami na miesiąc w kalendarzu. Czy po prostu - wraz z ideą formacji.


Formacja serca wymaga pielęgnacji pewnych słów. Układania ich, wracania do nich. Wybierania, czym chcę napełniać swój umysł i serce.Przypominajki mogą być dla nas czymś oczywistym. Umieszczone w portfelu zdjęcie ukochanej osoby, obrazek narysowany przez dziecko czy pocztówka z wakacji przypięta magnesem na lodówce - one zwracają nasze myśli do tych, których kochamy albo do szczególnych chwil. One przypominają.


W formacji serca pielęgnowanie pewnych słów, noszenie ich ze sobą, wracanie do nich - jest szczególne. Nie bez znaczenia jest bowiem to, co nosimy w pamięci. Przypominajki to słowa/zdania/obrazy, które ukierunkowują nasze serce. Dobrze, kiedy same o sobie też przypominają - umieszczone w widocznym miejscu, towarzyszące nam w codzienności. Mogą być przygotowane przez kogoś lub nasze własnoręczne.

W projekcie uBOGAcONA przypominajkami są na przykład: naklejki, karteczki do wycinania w notesach, pocztówki, długopisy z napisami, tapety na komputer/telefon, itd. A nasze własnoręczne? To po prostu zapisane przez nas karteczki, rysunki czy przedmioty, które mają swoje szczególne znaczenie dla nas. Przypominajka nie zawsze musi być słowem. Może być to pewien obraz, na przykład kwiat, który odsyła do rozkwitania czy gliniany dzban odnoszący nas do fragmentu z listu do Koryntian. Ważne, jakie znaczenie my przypisujemy danej rzeczy.


W projekcie uBOGAcONA na przykład znaczenie ma sam złoty kolor czy drobinki złota, tzw. „złoty pył”. A może już masz takie słowa i obrazy, i nawet nie wiesz, że to Twoje przypominajki?... :-)


***


Hasło PRZYPOMINAJKI ma szczególne znaczenie w 2021 roku związane z Kalendarzem Kobiety 2021 i planerami.


***


A może masz ochotę wziąć udział w 7-dniowym wyzwaniu dotyczącym pielęgnowania pamięci? #pamietajsercemoje

eBook z tym wyzwaniem jest prezentem dla osób zapisanych na newsletter! (Zapis możliwy na stronie głównej)388 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page