top of page

Być blisko Jezusa

Filozofowie uczyli mnie, że Bóg to najwyższe Dobro, Piękno, Mądrość. Bóg to Doskonałość i Tajemnica, do której nigdy nie będę mieć dostępu przez ograniczenia poznawcze i dystans. Bo między mną a Bogiem jest przecież przepaść...


A jednak Bóg ukazuje tę sprawę trochę inaczej, łamiąc schematy i wszystkie założenia wielkich mędrców (a także i moje wymyślne zasady). Schodzi z Nieba i staje się - podobnie jak ja - cielesny. Przychodzi, by ukazywać prawdę o Sobie i o mnie. Przychodzi tak zwyczajnie. Przychodzi naprawdę tak Inny.


Przychodzi, by mówić naszym, zrozumiałym językiem. By patrzeć, dotykać, uzdrawiać, być z nami w drodze. Także ze mną. By dzielić ludzkie doświadczenia. Ludzkie relacje, radości i cierpienia. By być obok tak bardzo blisko.


A czy ja odpowiadam na to zaproszenie do relacji z Nim? Czy nie zasłaniam się wieloma wymówkami i moimi wyobrażeniami? I w końcu - czy i ja chcę być blisko Niego?

Pamiętaj, serce moje, możesz być blisko Jezusa.

Bo On jest blisko.
Ja w Jego oczach, czyli...

W odkrywaniu Jezusa i Jego spojrzenia pomocą może stać się program „ja w JEGO oczach: uBOGAcONA między niewiastami Nowego Testamentu”.


393 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page