top of page

Czym jest formacja serca? Bezpłatny program na start

Zaktualizowano: 20 mar 2022

„W centrum formacji kobiet musi się znaleźć kształtowanie serca” - św. Edyta Stein

Formacja serca. To sformułowanie przewija się w każdym z programów formacyjnych na platformie uBOGAcONA. Towarzyszy nam niezależnie od tego, którą ścieżką idziemy. Czy jest to program z kobietami świętymi, czy z kobietami biblijnymi (Nowego i Starego Testamentu), a może kurs „Zorganizowana (nie)codziennie” czy codzienna praca z Formatnikiem.


Zawsze ta formacja serca jest naszym celem, ale też jest... drogą.


Droga formacji serca

Jaka jest to droga? Długa. Ma swój cel (o którym czasem trzeba sobie przypomnieć, bo nie zgubić tego, co najważniejsze). Ma różne etapy. Na drodze, jak na każdej wyprawie, wydarzają się różne przygody. Są takie momenty, kiedy brakuje nam sił. Są momenty zachwytu, kiedy wdrapiemy się na szczyt i stamtąd możemy oglądać piękny krajobraz - kiedy widzimy coś więcej albo na nowo.


Zazwyczaj wtedy dostrzegamy też, że to jeszcze nie koniec – gdzieś dalej czeka na nas kolejny szczyt.


uBOGAcONA kobieta w sukience na słonecznej drodze z torbą (gadżetem chrześcijańskim z przesłaniem) "Jestem na drodze do świętości"

Co to jest formacja serca? O co w niej chodzi?

Mówiąc mniej przenośnie - to droga codzienności, w której poznajemy siebie i Boga, przyglądając się naszym małym krokom i wpatrując się w Niebo. Droga słuchania i pracy. Droga ideałów i przyjmowania nieidealności. Droga, która dzięki świadomości, kilku narzędziom i wsparciu - może być nie tylko łatwiejsza, ale też bardziej owocna. Tak, w drodze można owocować!


Formacja nie jest nigdy celem samym w sobie, ale prowadzi do niego. Można powiedzieć, że to droga kształtowania charakteru, doskonalenia się, walki ze słabościami, a przede wszystkim - droga upodabniania się do Jezusa. Stawania się prawdziwie sobą.


To bardzo wzniosły plan, przyznaję! Jak więc świadomie kroczyć taką drogą formacji serca?... Na co zwracać uwagę?

Z moich wieloletnich poszukiwań powstało narzędzie uwzględniające 6 obszarów formacji serca. To prosty schemat, do którego stworzenia zainspirowały mnie Marta i Maria z Betanii, pomagający wyszczególnić kilka elementów formacji. One wszystkie są konkretnym wyzwaniem, obszarem do pracy, ale też pomagają otworzyć serca na najlepszego Formatora.


Abyś mogła poznać te ten schemat, stworzyłam program. „Formacja serca – 6 przestrzeni” to wskazówki mówiące o tym, na co zwrócić uwagę przy formacji serca i jednocześnie bezpłatny 3-tygodniowy program formacyjny – dostępny na www.platforma.ubogacona.pl W każdym tygodniu pojawiają się dwie przestrzenie, a w materiałach film plus materiał pdf. Można posłuchać o podstawach formacji, podjąć nad nimi refleksję a także podzielić się z innymi uczestniczkami programu swoimi przemyśleniami.


grafika z hasłem: Formacja serca - 6 przestrzeni [program bezpłatny]

Jak dołączyć do bezpłatnego programu?

Po zalogowaniu na platformę (jeśli nie masz jeszcze konta, zajrzyj do przewodnika „Jak zarejestrować się na platformie?”), w zakładce „Programy” (ikonka serca) na liście programów kliknij w „Formacja serca – 6 przestrzeni” (grafika taka, jak ta powyżej), a następnie kliknij, że dołączasz.


To dobra okazja, by poznać „strukturę” programów formacyjnych – zwłaszcza, jeśli do tej pory w żadnym nie brałaś udziału.


Nie ma szybkich przepisów na uformowane serce. Ale jedno jest pewne - trzeba zrobić pierwszy krok.

Do zobaczenia na platformie! :-)

530 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Σχόλια


bottom of page