top of page

Jak pielęgnować relacje między niewiastami? 20 kreatywnych pomysłów


Jak pielęgnować relacje między niewiastami? Poświęcając im czas. Serce. Uwagę. Czyli po prostu - dbać o nie. Tak w skrócie. Ale co znaczy dbać? Jak bardzo trzeba to wszystko przygotowywać?

trzy niewiasty chroniące się przed deszczem

Niekiedy spontaniczne spotkania stają się wyjątkowe. Czasem - właśnie z powodu tej spontaniczności, np. niezaplanowanego wcześniej przybycia po długiej nieobecności. Czasem tak nagle, nie wiadomo skąd i dlaczego - pojawi się temat, coś otwiera się w sercu, rozpoczyna się jakby nowy etap naszej relacji. Patrzymy na siebie już trochę inaczej. Staje się coś, czego nie planowałyśmy. Niekiedy - jest zupełnie odwrotnie. Skrupulatnie planujemy nasze spotkanie, ale okazuje się, że nie udało nam się o niczym porozmawiać, ktoś nam przeszkodził, nie uwzględniłyśmy późnej pory czy innych czynników.


Zdarzyły mi się te wszystkie wersje. Czasem nie oczekiwałam tak wiele, czasem oczekiwałam zbyt wiele. I te doświadczenia uzmysławiają mi, że przyjaźń wymaga czasu, twórczości i mojego zaangażowania, ale jednocześnie ona ma swój rytm.

Przekonałam się także, jak bardzo wspólne aktywności i doświadczenia budują nasze więzi. Odkrywamy się jakby na nowo! :-)

Poniżej znajdziecie 20 pomysłów na wspólną aktywność.

niewiasty przy kawie - kubki, świeczka, Kalendarz Kobiety 2019

Pomysły na spotkania z przyjaciółką/przyjaciółkami:

1. Zorganizujcie (tematyczną lub sezonową) sesję zdjęciową. 2. Wybierzcie się na spacer w miejsce ważne dla Waszej przyjaźni. 3. Przyrządźcie domową gorącą czekoladę (lub deser lodowy!), nie licząc przy tym kalorii. 4. Upieczcie razem ciasteczka lub zróbcie wyśmienitą pizzę! 5. Urządźcie domowe SPA: maseczka własnej roboty, manicure itp. 6. Uprawiajcie razem sport: badminton, jazda na rowerze, a może łyżwy? 7. Przygotujcie sobie wzajemnie listy z tym wszystkim, co najbardziej lubicie w swojej przyjaciółce. 8. Przygotujcie dla siebie nawzajem kartkę (może uda się ją wykonać własnoręcznie?) z inspirującym myślą dotyczącą przyjaźni. 9. Obejrzyjcie razem film, który obie lubicie albo zorganizujcie wieczór filmowy! 10. Przestudiujcie razem wybrany fragment Pisma Świętego. Podzielcie się tym, co Was w nim porusza, inspiruje, w jaki sposób te słowa odnoszą się do Waszego życia. 11. Stwórzcie kolaż wspólnych zdjęć. 12. Wybierzcie się razem na zakupy. Może w Waszej okolicy jest dobry sklep z używaną odzieżą? Czasem można tam znaleźć prawdziwą perełkę za kilka złotych. 13. Zagrajcie razem w bierki lub grę planszową. 14. Urządźcie karaoke z piosenkami, które lubicie! 15. Zorganizujcie sobie piknik. 16. Pójdźcie w plener, zabierzcie farby (albo ołówki lub kredki) i namalujcie pejzaż. 17. Włączcie muzykę i zatańczcie choreografię wg własnego pomysłu. 18. Zaangażujcie się w wolontariat lub pomoc starszej osobie z sąsiedztwa/akcję charytatywną. 19. Zróbcie sobie wycieczkę za miasto lub wybierzcie się w do tej pory nieznane Wam miejsce w Waszym mieście/miejscowości? 20. Podejmijcie wyzwanie wspólnej formacji, np. z pomocą programu formacyjnego z kobietami Starego Testamentu lub ze świętymi kobietami. A co Wy dodałybyście tej listy inspiracji?

Katarzyna Marcinkowska

171 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page