top of page

Naklejki pełne inspiracji! 8 wskazówek do korzystania z naklejek

„Przyniosłam Wam też naklejki” - powiedziałam do grupy przedszkolaków, dobrze wzmacniając to słowo-klucz, by zwrócić ich uwagę. „Bo lubicie naklejki?” - dopytałam, czekając na informację zwrotną. „Taaak” - odpowiedziały chórem. „Też lubię! Widzicie, z naklejek można nie wyrosnąć” - odpowiedziałam z uśmiechem.

religijne naklejki do Pisma Świętego z cytatami z Biblii

Ale dobrze jest oczywiście, kiedy zaczynamy używać ich jednak... doroślej. Kiedy służą czemuś więcej niż chwilowej - szybko mijającej - radości związanej z czynnością obklejania. Tylko... czy mogą służyć właśnie czemuś więcej?


Naklejki w projekcie uBOGAcONA pojawiły się pierwszy raz jako dodatek do Kalendarza Kobiety 2017. Było ich 30. Zawierały hasła i fragmenty biblijne, a w moim zamyśle miały służyć jako motta na tydzień. Były nawet odpowiednie miejsca w Kalendarzu, gdzie można było je umieszczać. Oczywiście, znalazły one wiele innych zastosowań! I zmieniały się w kolejnych latach. Czemu nadal tworzę naklejki do jakże ważnych - czasem i poważnych - dorosłych narzędzi, jakimi są kalendarze i notesy?


W czym mogą naklejki się przydać? Zapraszam do prześledzenia listy inspiracji!

1. Naklejki do kalendarza/planeru


Naklejek używam jako dodatku do Kalendarza Kobiety, planerów i Formatnika. Zaznaczam ważne miejsca, szczególne dni, moje modlitwy, a także korzystam z zawartych na nich haseł, np. planując miesiąc. Naklejki z tajemnicami różańcowymi pomagają oznaczyć zmiany tajemnic w różach różańcowych.

2. Biblijne naklejki do programu formacyjnego


Po pierwsze, w programach formacyjnych są one przydatne do pracy z notesem. Do oznaczania ważnych odkryć, do tworzenia list, do akcentowania skarbów. Po drugie, naklejki z hasłami nie tylko mogą być uzupełnieniem notesu, ale idealnymi przypominajkami ich treści. Dlatego do każdego programowego notesu - dołączone są także naklejki nawiązujące do jego treści.

bohaterki biblijne Starego testamentu program z naklejkami religijnymi
zestaw biblijnych naklejek do organizera, kalendarza

3. Biblijne naklejki, czyli przypominajki... z misją!


Naklejki z hasłami są idealnymi przypominajkami, które można umieścić w bardzo różnych miejscach. Na telefonie (z tyłu), na komputerze, na okładce Pisma Świętego/notesu/pamiętnika/etc. Ja mam je np. przy monitorze komputera. Przypominają mi przy pracy o tym, że miłość jest ważniejsza niż perfekcjonizm, o tym, jak ważna jest Boża łaska (ważne przypomnienie przy pracy!) czy o geniuszu kobiety, który jest dla mnie słowem-misją! Słyszałam też wiele historii dotyczących tego, jak mogą pomóc takie hasła, pięknie oprawione i umieszczone w odpowiednich miejscach. Np. hasło o pięknie - umieszczone na lustrze (autentyczne świadectwa nastolatek!).

gadżety chrześcijańskie naklejki z cytatami z Biblii

4. Naklejki w Piśmie Świętym lub lekturach


Naklejki - zwłaszcza te małe - pomagają mi oznaczyć ważne dla mnie miejsca podczas lektury duchowej. Wklejam serduszka w ważnych fragmentach Biblii czy w innych tekstach. Gdy wracam do nich później, łatwo mi znaleźć te szczególne miejsca! Naklejki idealnie sprawdzą się jako pomoc do Bible Journaling!

5. Naklejki - do ozdobienia prezentu a może... kanapki? :-)


Pakując prezent używam często naklejek do ich ozdobienia :-) I to wcale nie muszą być wielkie prezenty. Moja siostra pokazała mi niedawno jeszcze jeden, świetny patent. Naklejkami zakleja torebki śniadaniowe z kanapkami do szkoły dla swoich dzieci. Czyż nie jest cudownie, gdy w przerwie śniadaniowej przywita nas - albo osobę, którą kochamy - hasło w Nim mam wszystko albo Jezu, ufam Tobie?


6. Naklejki jako prezent


Naklejki mogą też same stać się prezentem. Mogą posłużyć do stworzenia zakładki czy pięknej ramki z kolażem. Ale też same mogą stać się małym, niezobowiązującym, ale jakże praktycznym i pięknym prezentem. Zapakowane w kopertę i opasane wstążką na pewno ucieszą wiele kobiet! Może staną się umocnieniem dla mamy małych dzieci albo dla przyjaciółki przeżywającej trudny czas? A może będą pretekstem... do rozmowy?

kobiecość w Biblii naklejki do Bible Journaling

7. Naklejki do listów


Naklejki świetnie sprawdzą się jako dodatki do listów i pocztówek. Mogą ozdobić nie tylko kopertę, ale także kartki, na których piszemy!

8. Naklejki jako pomoc do pracy z dziećmi


Zaczęłam od tego, że dzieci lubią naklejki. A skoro je lubią... To mogą stać się świetnym elementem do naszej domowej katechezy. Nasze uBOGAcone naklejki na pewno najbardziej trafią do serc dziewcząt (szczególnie tych, które już umieją czytać), ale kto wie, jaki znajdziemy sposób? Jako mama chłopców wiem, że można je wykorzystać na wiele sposobów :-)

Moje dodatkowe wskazówki


Wskazówka #1

Naklejki zero waste

Niektóre arkusze naklejek w projekcie uBOGAcONA oprócz standardowych wykrojonych już kształtów mają też paski/zdobienia, które nie muszą stać się odpadami. Można je wykorzystać! :-)

Takie są np. naklejki Niezapominajki czy Marta i Maria

naklejki religijne do Pisma Świętego dla katoliczek

Wskazówka #2

Organizacja naklejek

Na pewno każda z nas może znaleźć swój sposób na przechowywanie naklejek. Dla mnie pomocą stała się kieszonka, jaką zrobiłam na tylnej okładce Formatnika, korzystając z eko torebki - ale do tego idealnie nada się koperta czy nawet zwykła kartka. Wtedy są w jednym miejscu i zawsze mogę po nie sięgnąć. Podobną kopertę przywiesiłam na lodówce obok planera ściennego.

biblijne naklejki do kalendarza

Katarzyna Marcinkowska

***

PS Wiem, że to nie wszystkie sposoby! Macie swoje pomysły na korzystanie z naklejek? Możecie się z nami podzielić w komentarzach lub mailowo!

PS 2 uBOGAcone naklejki dostępne są w sklepiku :-)

774 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page