top of page

Propozycje na adwent 2020


I. Program adwentowy dla kobiet: Zasłuchana w Jej słowa
Nie obawiaj się, że pokochasz Ją zbyt mocno. Nigdy nie będziesz kochać Jej dosyć.   - św. Teresa z Lisieux 


Maryja nie wypowiedziała wielu słów, więc tym bardziej każde z nich jest warte uwagi. Ale nie tyle jako ciekawostka czy przedmiot intelektualnego wysiłku. Słowa Maryi mówią przecież coś więcej. Są skierowane do nas, są dla nas przykładem tego, kiedy warto mówić, co warto mówić i jakich słów używać.

Zapraszam Cię w adwentową drogę z Maryją - słuchania Jej słów, słuchania Jej serca i zbliżania się do Boga razem z Nią. Przez te 4 tygodnie będziemy wsłuchiwać się w słowa Maryi, odnosząc je do swojego życia i szukając w nich nauki na dziś, na teraz.

Będą to następujące słowa (i fragmenty Ewangelii)

  • Fiat

  • Magnificat

  • Synu, czemuś nam to uczynił

  • Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie

Na każdy tydzień:

  • komentarz audio (komentarze przygotowane przez: s. Maria Donata i Katarzyna Marcinkowska)

  • materiał pdf z pytaniami i inspiracjami

  • świadectwo video 

  • karty graficzne z przypominajkami


II. Coś dla małżeństw, czyli może Seminarium?


Czy adwent to dobry czas na budowanie relacji małżeńskiej? Oczywiście! Zawsze jest stosowny czas na budowanie tej relacji! Budujemy ją przecież każdego dnia...


Sam Adwent - czas szczególnego oczekiwania na przyjście Jezusa - i powtórnie, i w wydarzeniu Bożego Narodzenia - nie wydaje się jakąś nową okazją ku temu. Ale jednak... skoro sakramentalna droga powołania małżeńskiego przenika nasze życie, to czy praca nad nią nie jest cudownym wyrazem naszej miłości do Boga? Pragnienia, by kroczyć z Nim? Tak naprawdę razem? Razem oczekiwać na Niego i dostrzegać Go - obok nas - w naszym tu i teraz?


Właśnie w adwencie odbędzie się II edycja Seminarium Małżeńskiego [online], czyli programu, który jest okazją dla małżonków do zatrzymania się, przyjrzenia swojej drodze - tej dotychczasowej i temu, co przed nimi. To czas umacniania więzi i odkrywania Boga. Razem! Osobno trochę też.


Chociaż temat nie jest tylko adwentowy, to jestem pewna, że może to być dobry pomysł na ten czas. Spotkania będą odbywać się live w każdą niedzielę adwentu.

Po zakończeniu także możliwość uczestnictwa w dalszej formacji dla małżonków.


Wydarzenie organizowane przez projekty: uBOGAcONA & Droga Odważnych


III. uRodziny Jezusa - czyli rodzinny adwent

387 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page