top of page

Jak wykorzystać strony kwartalne? - Planerowe Inspiracje

Jeśli korzystasz już z Planera UBOGACONEJ, pewnie zgodzisz się, że to narzędzie, które jest wspaniałym wsparciem w organizacji codzienności, formowaniu serca, planowaniu przyszłości... Zastosowania są nieograniczone! A co jeśli nie przy wszystkich stronach Planera masz pomysł na ich wykorzystanie? Skorzystaj z naszych Planerowych Inspiracji - wpisów, które napełnią Cię pomysłami i motywacją do używania Twojego Planera.


Ręka trzymająca marker, pisząca w Planerze Ubogaconej
Stony kwartalne w Planerze UBOGACONEJ

Dziś na tapet weźmiemy strony, które pozwalają z perspektywy spojrzeć na cały kwartał. Znajdziesz je zaraz po miejscu na planowanie roku 2024. Do czego mogą Ci posłużyć? W tym tekście zebrałyśmy garść pomysłów od wielu użytkowniczek Planera.


Strony kwartalne - inspiracje do ich wykorzystania


Śledzenie wydarzeń cyklicznych


Jedno z najbardziej popularnych zastosowań to coś, co można by nazwać „kalendarzem świąt i rocznic”. Urodziny, imieniny, rocznice ślubu, wszelkie wydarzenia cykliczne - mając je tak jasno rozpisane, nie ma obaw, że zapomnisz o ważnych dniach Twoich bliskich.


Dodatkowy trik: na początku miesiąca możesz przenieść te zapiski na poszczególne tygodnie, by móc uwzględnić je w Twoich bieżących planach.


Otwarty planer leżacy na stole, obok niego pisaki, ozdobne taśmy klejące i świeczki
Widok na cały kwartał z szerszej perspektywy

Monitorowanie zdrowia i samopoczucia


Planer może być narzędziem, które będzie mocno wspierać Twój rozwój duchowy, ale nie wyklucza to się z faktem, że możesz go także używać, by śledzić kondycję Twojego ciała. Używając stron kwartalnych, masz świetny całościowy ogląd na swój cykl, choroby, niepokojące objawy, zażywane leki, wizyty lekarskie. Możesz zapisywać tam tygodnie ciąży i etapy rozwoju Twojego nienarodzonego maluszka, wizyty u ginekologa lub położnej, ważne badania. Patrząc z perspektywy, będziesz widzieć lepiej, o które miejsca jeszcze warto zadbać.


Zamknięty Planer UBOGACONEJ
Planer UBOGACONEJ

Organizacja życia zawodowego


Część kobiet używa w Planerze stron z widokiem na cały kwartał, żeby pilnować spraw zawodowych. Możesz jasno rozpisać tu grafik dyżurów, nadgodziny, zastępstwa, plan pracy dodatkowej. To miejsce na śledzenie postępów w projektach, wyznaczenie sobie ważnych dat kluczowych w ich rozwijaniu. Rozplanuj tu pisanie swojej pracy magisterskiej czy zjazdy na studiach zaocznych. Miej pod kontrolą wpłaty od klientów i finanse. Na szczęście pod kategorię pracy zalicza się także planowanie dni wolnych i odpoczynku! :)


Otwarty Planer, obok niego kwiaty
Miejsce na Twoje kwartalne plany lub podsumowania

Praktyki duchowe i rozwojowe


Czy możesz wyobrazić sobie lepsze miejsce do śledzenia nawyków niż przejrzyste strony kwartalne? Czy będzie to picie wody, codzienny spacer, czy cokolwiek innego - w łatwy sposób przypilnujesz tego, co sobie postanowiłaś, a kolorowanie kolejnych dni i zapełnianie rubryk dadzą Ci dodatkową motywację do działania.

Albo może... zaznaczaj tu swoje praktyki religijne! Eucharystia, rachunek sumienia, spowiedź, czytanie Pisma Świętego, Nowenna Pompejańska - do każdej z modlitw możesz przypisać kropkę lub serduszko w innym kolorze i patrzeć, jak kolejne miesiące rysują się duchowo.


Strona z planera, na niej serduszka w różnych kolorach w poszczególnych rubrykach dni
Monitorowanie stanu ducha

Masz jeszcze inny pomysł? Podziel się w komentarzu! A jeśli nie masz jeszcze swojego Planera, możesz kupić go w naszym sklepie. Może też okazać się, że sam Planer to dla Ciebie za mało - w takim razie dobrym dodatkowym wyborem będzie dla Ciebie Formatnik. Zerknij, jak możesz ich używać razem.


Dziękujemy wszystkim UBOGACONYM, które podzieliły się z nami swoimi pomysłami! Śledź nasze media społecznościowe - tam wymieniamy się pomysłami, rozmawiamy, dzielimy codziennymi duchowymi ubogaceniami, odpowiadamy na Wasze pytania. Znajdziesz tam też jeszcze więcej inspiracji, szczególnie wizualnych. Zresztą sama zobacz:
169 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page