top of page

Nastawiamy serca na nowy rok #3

Po zatrzymaniu nad podsumowaniem i pragnieniami zaczynamy widzieć więcej. W trzecim kroku nastawienia serca możemy przystąpić do określania działań i wyznaczania kierunku.Postanowienia - uporządkuj je według przestrzeni


Zachęcam, abyś przyjrzała się różnym przestrzeniom w swoim życiu. O tym sposobie organizacji i planowania mówię więcej w kursie Zorganizowana (nie)codziennie. Dzięki takiemu uporządkowaniu możemy zauważyć które z nich wymagają pielęgnacji, może podjęcia przełomowych decyzji albo... po prostu docenienia?


O czym warto pamiętać wyznaczając swoje kroki i postanowienia?

Kilka wskazówek


Każde postanowienie musi mieć swoje uzasadnienie Znajdź swoje DLACZEGO do każdej z przestrzeni, którą chcesz pielęgnować. Chcesz zadbać o zdrowie, o relacje, o finanse? Co jest dla Ciebie największą motywacją, płynącą z serca i pragnień? (Możesz wrócić do swoich kart z kroku #2)? Może swoje uzasadnienie znajdziesz także we fragmencie ze Słowa?


Mniej znaczy więcej


Kiedy przyglądamy się bliżej sobie i naszym przestrzeniom, możemy dość łatwo uznać, że wiele wymaga zmiany, może nawet... wszystko! Jednak nie da się wprowadzić na raz całkowitej zmiany i nie we wszystkim. Takie ambitne plany najczęściej kończą się wypaleniem i rezygnacją. Dlatego naprawdę czasem mniej znaczy więcej. W karcie pracy znajdziesz miejsce na wpisanie trzech działań w związku z każdą przestrzenią, ale nie musisz wpisywać od razy wszystkich. A może rozłożysz je w czasie? Dobra nowina jest też taka, że dobre zmiany w jednej rzeczy mogą dobrze wpływać na inne przestrzenie!


Małe kroki - krok po kroku


Po obraniu celu konieczne jest ustalenie mniejszych kroków. Chcesz lepiej gospodarować finansami? Może ustalonym krokiem będzie comiesięczne planowanie budżetu? W taki sposób gospodaruje jedną ze stron PLANERA UBOGACONEJ 2024 - Monika. Możesz wykorzystać ten pomysł także w innym obszarze.

Zapisywanie ma moc


Podobno zapisane cele mają większe prawdopodobieństwo realizacji. Warto zaufać takim badaniom : - ) Zapisanie pomaga nam też je nazwać i zobaczyć, a także o nich pamiętać. Korzystaj więc śmiało z kart pracy do tego kroku.


Nastawiamy serca na 2024 - 3
.pdf
Pobierz PDF • 4.49MB

Katarzyna Marcinkowska


psst...


A jakie narzędzia mogą posłużyć Ci w nastawianiu serca na nowy rok i w realizowaniu swoich marzeń w 2024?

dostępne teraz w noworocznej promocji!550 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page