top of page

Spojrzenie na cały miesiąc - Planerowe Inspiracje

Planer UBOGACONEJ to Twój osobisty notes, kalendarz, pamiętnik... Wszystko w jednym! Znajdziesz w nim strony, które swoją określoną strukturą zachęcają do konkretnych działań, ale także takie, które dają Ci dużą swobodę. Co jednak zrobić, jeśli ta dowolność, zamiast wyzwalać Twoją kreatywność, zbytnio Cię przytłacza? Przychodzimy z pomocą! Tym razem przyjrzymy się comiesięcznym stronom do samodzielnego uzupełnienia.


Planer UBOGACONEJ leżący na biurku zamknięty, obok niego długopisy
Planer UBOGACONEJ

Jakim przestrzeniom Planer może pomóc Ci się przyjrzeć co miesiąc?


Otwarty Planer, na stronie widaoczne narysowane książki jako miejsce do śledzenia postępów czytelniczych
Pomysł dla pasjonatek czytania

Kącik Czytelniczy


Lista przeczytanych książek i tych, które masz zamiar przeczytać, może być Twoim osobistym wyzwaniem czytelniczym na każdy miesiąc. Niech stanie się Twoją motywacją do czytania, miejscem na krótkie recenzje lub przemyślenia wywołane ciekawą lekturą.Całościowy plan na miesiąc


Użyj miesięcznych stron do zapisywania ważnych dat i wydarzeń, które czekają Cię w nadchodzącym miesiącu. Zaplanuj podróże, rozpisz urodziny, uroczystości, umówione spotkania czy wizyty. To doskonałe miejsce, by wyznaczyć sobie cele na cały miesiąc, a także by móc spojrzeć na wszystko, co Cię czeka, w sposób całościowy. A może potrzebujesz jasnej listy rzeczy do zrobienia, które z upływem dni będziesz odhaczać? Tu możesz to zrobić i mieć ją zawsze pod ręką - w końcu Planer to prawdziwy towarzysz codzienności.


Strona z Planera, na niej lista rzeczy do zrobienia i planów na miesiąc
Miesiąc jak na dłoni

Finanse pod kontrolą


Monitorowanie wydatków i przychodów pomoże Ci lepiej zarządzać budżetem - a to także bardzo ważna przestrzeń w życiu, o którą warto dbać w sposób spokojny, przemyślany i rozsądny! Spróbuj robić to miesiąc po miesiącu, a zobaczysz, jak rośnie Twoja świadomość finansowa i jak coraz lepiej zarządzasz i dysponujesz dobrami powierzonymi Ci przez Boga.Owarty Planer leżący na biurku, obok niego kolorowe długopisy
Zapisz, co Ci w duszy gra

Duchowe Notatki


Planer UBOGACONEJ nie jest zwykłym kalendarzem. Jego celem jest wsparcie Cię w organizacji codzienności, ale także zachęcanie i pomoc we wzrastaniu w wierze. Jedną z propozycji na wykorzystanie comiesięcznych wolnych stron jest wypisanie Twoich intencji modlitewnych na dany miesiąc. Możesz tu także spisywać swoje refleksje, notatki z webinarów, uBOGAconych spotkań, rekolekcji, czy kursu przedmałżeńskiego. To dobre miejsce na teksty modlitw, fragmenty Pisma, które Cię poruszyły... Posłuchaj, do czego zachęca Cię Twoje serce.


Czas podsumowań


Większość pomysłów do tej pory polegało raczej na planowaniu, ale miesięcznych stron w Twoim Planerze z powodzeniem możesz użyć także, by spojrzeć wstecz na miniony miesiąc i podsumować go! Jednym ze sposobów, by to zrobić, jest ten, którym podzieliła się z nami jedna z użytkowniczek Planera: wklejenie tu wydrukowanych zdjęć z odbytych w tym miesiącu spotkań, przeżytych doświadczeń i wydarzeń. Dzięki temu powstaje piękny, comiesięczny kolaż przeżyć - jak łatwo i obrazowo będzie można dzięki temu przypomnieć sobie cały rok!


Masz jeszcze inny pomysł? Podziel się w komentarzu! A jeśli nie masz jeszcze swojego Planera, możesz kupić go w naszym sklepie. Może też okazać się, że sam Planer to dla Ciebie za mało - w takim razie dobrym dodatkowym wyborem będzie dla Ciebie Formatnik. Zerknij, jak możesz ich używać razem. 


Dziękujemy wszystkim uBOGAconym, które podzieliły się z nami swoimi pomysłami! Śledź nasze media społecznościowe - tam wymieniamy się pomysłami, rozmawiamy, dzielimy codziennymi duchowymi uBOGAceniami, odpowiadamy na Wasze pytania. Znajdziesz tam też jeszcze więcej inspiracji, szczególnie wizualnych. Zresztą sama zobacz:219 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page